8 трендови за есенски свадби во кои ќе се вљубите (фото)


8 трендови за есенски свадби во кои ќе се вљубите (фото)

Периодот на есенските свадби туку што не пристигнал, па баш овој период  на свадби има некоја особена магија, проткаени со романтика и доза пријатна меланхолија.

Екстериерот е обоен во експлозивна црвена, портокалова и жолта боја, бидете подготвени за одлични фотки и температури со кои ќе бидете сигурни дека нема да се испотите.

Погледнете ги актуелните трендови за есенските свадби и украдете некоја идеја:

Елегантни свадбени торти со златни металик детали

Нежни плетенки за невестинска фризура

 

Фустани во боја на вино за деверушите

 

Распоред за седење на гостите испишан на стаклен прозорец

Прскалки за убав ефект и добри фотки

Цветни букети аранжирани во тиква

 

Декорации со фенери и свеќи

Раскошни бидермаери со задолжителни цветови во боја на шумско овошје